Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Odvoz odpadu

Harmonogram vývozu KO a triedeného zberu r. 2019Vytlačiť
 


 

Počet videní: 2408


 

Zriadenie zberných hniezd separovaného odpadu v našej obci

Na základe získanej dotácie z Recyklačného fondu boli pre našu obec zakúpené zberné nádoby na separovaný zber druhotných surovín. Tohto projektu sa okrem našej obce, zúčastňujú aj obce Merašice, Dolné Otrokovce, Horné Trhovište, Tekoldany a Tepličky. Hlavným cieľom je znížiť náklady na skládkovanie komunálnych odpadov a tým udržať poplatok za zneškodňovanie odpadov pre občanov na primeranej výške.

Zberné hniezda boli zriadené nasledovne:

- otoč pri kostole

- pred obecným úradom

- pri ihrisku, oproti bytovkám

Zberné hniezda sú vybavené informačnými tabuľami, na ktorých je vyznačené, do akého kontajnera jednotlivé vyseparované komodity patria. Žiadame občanov, aby tieto pokyny striktne dodržiavali.


 

OZNAM - opotrebované pneumatiky

O Z N A M  -  opotrebované pneumatiky

 

Obec Dolné Trhovište oznamuje občanom, že opotrebované pneumatiky je možné bezplatne odovzdať počas celého roka v spoločnosti:

TOFE autoservis s.r.o., Dolné Trhovište č. 247.

Opotrebované pneumatiky nie je možné odkladať na zberných hniezdach a odhadzovať kdekoľvek po obci.

Umiestnenie opotrebovaných pneumatík pri zberných hniezdach, ich ukladanie na stojiská kontajnerov, alebo do kontajnerov, je priestupkom podľa § 115 ods. 1 písm. c) zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, pri ktorom možno uložiť pokutu až do výšky 1 500,- €.

 

Vyzývame občanov Obce Dolné Trhovište, aby opotrebované pneumatiky odovzdávali distribútorom pneumatík (pneuservisu). Od 1.1.2016 platí zákon č. 79/2015 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý v § 72 upravuje nakladanie s odpadovými pneumatikami nasledovne:

§ 72

Konečný používateľ pneumatiky je povinný pneumatiku po tom, ako sa stala odpadovou pneumatikou, odovzdať distribútorovi pneumatík, okrem odpadových pneumatík, umiestnených na kolesách starého vozidla, odovzdávaného osobe oprávnenej na zber starých vozidiel alebo spracovateľovi starých vozidiel.

Obec Dolné Trhovište nezodpovedá za nakladanie s odpadovými pneumatikami, preto nie je možné ich odovzdávať na zberných hniezdach a je neprípustné ponechávať ich tam, či kdekoľvek pohodené po obci.

 

                                                                                              PhDr. Stanislava Zacharová

                                                                                                      starostka obce


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka